بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
آخرین خبرها
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز:میزان خاموشی برق در اهواز ۳۲درصد کاهش یافت

خاموشی برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: میزان خاموشی برق در اهواز به ازای هر مشترک با اجرای پروژه‌های زیرساختی و عملیاتی در سطح شبکه ۳۲درصد کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری نفت یار ، حسن کریمی روز چهارشنبه بیان کرد: شاخص میزان خاموشی ( SAIDI ) به ازای هرمشترک درسال، ازیکهزار و ۱۲۴ دقیقه در سال۱۳۹۷ به عدد ۷۵۹ دقیقه درپایان سال ۱۳۹۸ در سطح کلانشهر اهواز رسید؛ همچنین این شاخص درحوزه شهری اهواز عدد ۴۲۲ دقیقه در سال است که نشان دهنده کاهش ۳۲ درصدی خاموشی‌ها است.

وی افزود: با راه‌اندازی ۲ مرکز مهم نگهداری و تعمیرات شبکه برق فشار متوسط برای کار با خطوط برق‌دار در شرق و غرب اهواز تاکنون بیش از ۷۱ هزار عملیات نصب و اصلاح شبکه برق ۳۳ و ۱۱هزار ولت بدون اعمال خاموشی انجام شده است.

کریمی ادامه داد: افزایش ظرفیت خطوط توزیع، تعویض بیش از ۷۸هزارمقره و بیش از۲۲هزار کت اوت فیوز(فیوز قطع کننده)، نصب تعداد پنج هزار و۸۰ اسپیسر، نصب ۱۰هزار و ۲۳۹ بوش اسپلایس (اتصال نوعی هادی روکش‌دار) ، تعویض بیش از یکهزار و ۴۸۰ پایه فرسوده، مقاوم سازی تعداد پنج هزار و ۱۲۰ پایه بتونی شبکه فشار متوسط، هرس درختان متداخل در خطوط توزیع و اعزام گروه‌های شناسایی عیوب شبکه، از دیگر اقدامات صورت گرفته به منظورکاهش خاموشی بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: هم اکنون با ایجاد ساختارهای سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه بهره برداری، رویت پذیری خطوط شبکه برق فشار متوسط به ۱۰۰درصد رسیده و قدرت مانور و پایداری شبکه به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

کریمی افزود: در راستای تحقق مقوله صیانت حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی و همچنین ماده ۶ قانون حمایت از حقوق شهروندی، مجموعه این شرکت تمام تلاش خود را بکار گرفته تا بتواند با انجام اقدامات فنی و بهره گیری از آخرین تکنولوژی‌های روز در صنعت برق، زمینه جلب رضایت مردم را به ویژه در کلانشهر اهواز فراهم کند.

وی  گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته مصمم هستیم طبق چشم انداز ۱۴۱۰ این شرکت، به ۹۹ دقیقه خاموشی به ازای هر مشترک در سال برسیم.

به گفته استاندار خوزستان متوسط قطعی برق در این استان در سال ۹۵ به ازای هر نفر ۲ هزار دقیقه در سال بود.

مطالب مرتبط