بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
آخرین خبرها
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

ساخت شیرآلات پروژه ملی نفت گوره به جاسک در خوزستان

خط لوله انتقال نفت

خط لوله انتقال نفت

شیرآلات مورد نیاز پروژه استراتژیک ملی خط لوله انتقال نفت از گوره به جاسک در شرکت بهسازان جنوب در اهواز ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری نفت یار، مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب گفت:  ساخت این شیر آلات در این شرکت ۱۰میلیون یورو برای کشور و شرکت نفت صرفه جویی ارزی به همراه دارد.

سیروس نور افکن افزود  این پروژه شیرآلات زیادی احتیاج دارد که پارسال برنامه ریزی شد شیرآلات از خارج کشورخریداری شود، اما شرکت نفت تصمیم گرفت این شیرآلات را در کشورتولید کند.

وی افزود: قراردادی بین شرکت نفت واین شرکت برای تولید تمامی شیرآلات مورد نیاز خط لوله انتقال نفت از گوره به جاسک بسته شد و این شرکت در بخش مهندسی شروع به مطالعات در خصوص تولید این شیرآلات کرد.

نورافکن با اشاره به اینکه تمامی بخش‌های تولید این شیرآلات در استان در حال تولید است ادامه داد: امروز ورق‌های مورد نیاز ساخت این شیر آلات توسط شرکت فولاد اکسین تولید شده است و تا سه ماه آینده شیرآلات مورد نیاز شرکت نفت نیز تولید خواهد شد.

وی با اشاره باینکه این محصولات در گذشته در کره جنوبی تولید و وارد می‌شد.گفت: با این کار نه تنها تولید این شیرآلات با سایز بالا بومی می‌شود بلکه یک محصول به شرکت فولاد اکسین اضافه خواهد شد،

وی بیان کرد: در شهر اهواز بیشتر کارگاه‌ها قطعه ساز هستند، اما تولید این محصول باعث می‌شود تا تکنولوژی در تولید قطعات در اهواز وارد شود.

مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب ادامه داد: این شرکت این توانایی را دارد که در آینده این محصول را به کشور‌های مختلف صادر کند.

خط لوله گوره به جاسک برای انتقال نفت خام سبک و سنگین کشور و با هدف تنوع بخشی به راه‌های صادرات نفت طراحی شده است.

وی با اشاره باینکه این محصولات در گذشته در کره جنوبی تولید و وارد می‌شد.گفت: با این کار نه تنها تولید این شیرآلات با سایز بالا بومی می‌شود بلکه یک محصول به شرکت فولاد اکسین اضافه خواهد شد،وی بیان کرد: در شهر اهواز بیشتر کارگاه‌ها قطعه ساز هستند، اما تولید این محصول باعث می‌شود تا تکنولوژی در تولید قطعات در اهواز وارد شود.مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب ادامه داد: این شرکت این توانایی را دارد که در آینده این محصول را به کشور‌های مختلف صادر کند.خط لوله گوره به جاسک برای انتقال نفت خام سبک و سنگین کشور و با هدف تنوع بخشی به راه‌های صادرات نفت طراحی شده است.

مطالب مرتبط