بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

راه‌اندازی سیستم حفاظت و اعلام حریق چاه‌های سکوی بلال

با تلاش کارکنان سکوی بلال، سیستم حفاظت و اعلام حریق سوییچ‌روم چاه‌ها پس از انجام محاسبه‌ها و کار دقیق علمی به بهترین شکل ممکن نصب و راه‌اندازی شد.

رییس سکوی بلال در مورد اجرای این پروژه گفت: با توجه به خطرات بالقوه نبود سیستم F&G اتاق برق یاد شده و توجه به شرایط اقتصادی کشور و سیاست‌های منطقه لاوان مبنی بر به حداقل رساندن هزینه‌ها، موضوع اتصال سیستم F&G به سیستم DCS توسط گروه کنترل و ابزار دقیق سکو مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت.

بحرانی افزود: با انجام تغییرات لازم در برنامه DCS و عملیات سخت‌افزاری لازم با تلاش گروه کنترل و ابزار دقیق، سیستم حفاظت و اعلام حریق سوییچروم چاه‌های سکوی بلال نصب و راه‌اندازی شد.

به گفته وی این عملیات توسط گروه کنترل ابزار دقیق و با هدایت رییس تعمیرات سکو انجام شده است. در این عملیات پس از بررسی همه جوانب، انجام مطالعات چند ماهه، اعمال تغییرات لازم در سیستم کنترل و تغییرات سخت‌افزاری، سیستم F&G به DCS سکو متصل شده و پنل محلی نصب شده حذف شد.

گفتنی است، هزینه انجام این پروژه طبق استعلام‌ها و مناقصه‌های انجام گرفته در گذشته و با احتساب قیمت ارز در سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون تومان بود که خوشبختانه با همت و تلاش دریادلان سکوی بلال این هزینه صرفه‌جویی شد و پروژه بدون برون‌سپاری با شایستگی به پایان رسید.

مطالب مرتبط