بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
آخرین خبرها
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

راه‌اندازی آزمایشگاه تخصصی شبکه‌های گازرسانی در دانشگاه شهید چمران اهواز

شبکه‌های گازرسانی

شبکه‌های گازرسانی

شبکه‌های گازرسانی

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز از راه‌اندازی آزمایشگاه تخصصی شبکه‌های گازرسانی پیشرفته با همکاری شرکت گاز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نفت یار ، علی حقیقی  اظهار کرد: خوشبختانه شرکت گاز همکاری خوبی با دانشگاه شهید چمران اهواز داشته است. پیش از این نیز همکاری‌های خوبی با شرکت گاز وجود داشت و تولید و بومی‌سازی نرم‌افزار حفاظت کاتدیک برای اولین بار در کشور، از جمله این همکاری‌ها است.

وی افزود: مطالعات و همکاری‌هایی که میان دانشگاه و شرکت گاز انجام می‌شد نیازمند آزمایشگاه بود و در نتیجه با توجه به اهمیت این حوزه نیاز به ساخت یک آزمایشگاه احساس می‌شد که خوشبختانه با همکاری شرکت گاز توانستیم آزمایشگاه تخصصی شبکه‌های گازرسانی را راه‌اندازی کنیم.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: آزمایشگاه تخصصی شبکه‌های گازرسانی، شبکه بسیار پیشرفته‌ای است و به انواع ادوات و مانیتورینگ مجهز شده و برای انجام فعالیت‌های آموزشی، تحقیقاتی و بهره‌برداری بسیار مناسب است.

حقیقی با بیان اینکه برای توسعه همکاری میان دانشگاه‌ها و صنعت، ابتدا دانشگاه باید برنامه‌ای برای ارتباط با صنعت داشته باشد و از طرفی صنعت نیز تمایل به همکاری با دانشگاه داشته باشد، گفت: صنعت برای ارتباط با دانشگاه باید به این باور رسیده باشد که می‌توان مشکلات را در دانشگاه رفع کرد. دانشگاه شهید چمران اهواز نیز رویکرد ارتباط با صنعت را در پیش گرفته است و از طرفی صنعت نفت و گاز نیز به این نتیجه رسیده است که ارتباط با دانشگاه نتایج مثبتی را در پی دارد.

وی در پایان گفت: در دانشگاه شهید چمران اهواز برای گسترش همکاری با صنعت نفت، پژوهشکده نفت، گاز و پتروشیمی راه‌اندازی شد. در واقع دانشگاه مانند یک شرکت عمل می‌کند و تمام توان خود را برای گسترش این همکاری به کار خواهد گرفت.

حقیقی با بیان اینکه برای توسعه همکاری میان دانشگاه‌ها و صنعت، ابتدا دانشگاه باید برنامه‌ای برای ارتباط با صنعت داشته باشد و از طرفی صنعت نیز تمایل به همکاری با دانشگاه داشته باشد، گفت: صنعت برای ارتباط با دانشگاه باید به این باور رسیده باشد که می‌توان مشکلات را در دانشگاه رفع کرد. دانشگاه شهید چمران اهواز نیز رویکرد ارتباط با صنعت را در پیش گرفته است و از طرفی صنعت نفت و گاز نیز به این نتیجه رسیده است که ارتباط با دانشگاه نتایج مثبتی را در پی دارد.وی در پایان گفت: در دانشگاه شهید چمران اهواز برای گسترش همکاری با صنعت نفت، پژوهشکده نفت، گاز و پتروشیمی راه‌اندازی شد. در واقع دانشگاه مانند یک شرکت عمل می‌کند و تمام توان خود را برای گسترش این همکاری به کار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط