بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

مدیرعامل برق منطقه ای استان با اشاره به وقوع گرد و خاک:شستشوی مقره‌ها و پست‌های برق خوزستان در حال انجام است

شستشوی پست های برق

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: با توجه به وقوع گرد و خاک در خوزستان کار شستن مقره ها و پست های برق در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری نفت یار ، محمود دشت‌بزرگ با اشاره به شستشوی پست های برق شهر اهواز، اظهار کرد: با توجه به وقوع گرد و خاک در چند روز گذشته در شهر اهواز، شستشوی پست های برق در این شهر مجددا شروع شده و پست ۱۳۲ کیلوولت آزاد اهواز با آب مقطر شستشو شده است.

وی با بیان اینکه عملیات شستشوی پست های ۲۳۰ کیلوولت اهواز ۳ و اهواز جنوبی نیز در این هفته آغاز می شود، افزود: کار شستشوی پست های برق در دیگر شهرستان هایی که گرد و خاک بوده نیز آغاز شده و شستشوی دو پست مهم در آبادان و اروند به پایان رسیده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: در طی چند سال اخیر به واسطه گرد و خاک هایی که بعضا شدت آن ها بسیار بالا بوده است شستشوی مداوم تجهیزات برق برای جلوگیری از خاموشی های ناخواسته، در دستور کار قرار گرفته و در حال تکرار شدن است.

دشت بزرگ با بیان اینکه گرد و خاک هزینه های سنگینی بر تجهیزات برق وارد می کند، عنوان کرد: برای مقابله با این پدیده مخرب، تجهیزات مدرنی سفارش و خریداری شده است که برخی از آن ها مانند مقره شوها که قابلیت شستشوی خطوط در حالت گرم و سرد را دارند، تنها در خوزستان موجود است و به لحاظ گستردگی و مستمر بودن شستشوها بعد از هر گرد و خاک، یک کار استثنایی در سطح دنیا در حال انجام است.

وی ادامه‌ داد: علاوه بر این اقدامات، برای پایداری شبکه برق در شرایط گرد و خاک، تعویض مقره ها و پوشش عایقی پست ها نیز در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است. در این زمینه نسل جدید پست هایی که احداث می شود به صورت GIS بوده و در برابر شرایط متفاوت جوی و گرد و خاک مقاوم است.

مطالب مرتبط