بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

نشست معارفه سردبیر ماهنامه علمی اکتشاف و تولید برگزار شد

نشست تودیع بیژن مستقل، سردبیر پیشین و معارفه سید علی معلمی به عنوان سردبیر ماهنامه علمی ترویجی اکتشاف و تولید نفت و گاز با حضور محمد ناصری، مدیرمسئول و هیات تحریریه این ماهنامه روز (سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ماه) برگزار شد.

 رئیس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران در این نشست با تاکید بر ضرورت تعامل هرچه بیشتر با محیط دانشگاهی و علمی صنعت نفت، گفت: ماهنامه علمی ترویجی «اکتشاف و تولید نفت و گاز» به عنوان یک نشریه علمی معتبر مورد توجه پژوهشگران صنعت نفت قرار گرفته است و در این مسیر ضرورت دارد تجربه ها و اندوخته های علمی در سطح شرکت ملی نفت ایران مستند و مکتوب شود.

ناصری در این نشست ضمن تقدیر از تلاش های بیژن مستقل در دوران سردبیری ماهنامه اکتشاف و تولید، برای سید علی معلمی آرزوی موفقیت کرد.

در حکم ناصری خطاب به معلمی ماموریت‎های زیر مورد تاکید قرار گرفته است: «ارتقای روزافزون سطح علمی و کاربردی نشریه، ایجاد تعامل با هیات تحریریه و گروه دبیران، ساماندهی حوزه های فنی و بهره گیری از توان تخصصی هیات تحریریه، ایجاد ارتباط منظم و موثر با کارشناسان و مدیران ستادی و عملیاتی شرکت ملی نفت ایران، تدوین برنامه برای برگزاری گردهمایی و نشست های تخصی در راستای اهداف نشریه، ایجاد ارتباط موثر با دانشگاه ها، انجمن های علمی، متخصصان و پژوهشگران با هدف دریافت مقاله های علمی موثر و مفید و …»

سید علی معلمی، دانش آموخته دکتری زمین شناسی از دانشگاه شهید بهشتی است و از سوابق وی در صنعت نفت می توان به معاونت طرح‌های مطالعاتی پژوهشکده ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز، مشاور مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت، عضو و جانشین مدیر اکتشاف در شورای علمی مدیریت اکتشاف و استادیار دانشگاه اشاره کرد. وی هم اکنون معاون امور اکتشاف مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران است.

ماهنامه علمی و ترویجی «اکتشاف و تولید نفت و گاز» به عنوان نشریه تخصصی منحصر به فرد داخلی در حوزه بالادستی صنایع نفت و گاز کشور به همت روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران به منظور اطلاع رسانی در خصوص آخرین اخبار، فن آوری ها و تحقیقات علمی در زمینه علوم مربوط به حوزه بالادستی صنعت نفت شامل فعالیت های اکتشاف، حفاری، تولید، پژوهش و توسعه، ایمنی، بهداشت و محیط زیست و سایر زمینه های مرتبط منتشر می شود. تاکنون ۱۶۳ شماره از این ماهنامه منتشر شده است.

مطالب مرتبط