بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

مدیر عامل شرکت توزیع برق اهوازعنوان کرد:میزان مصرف برق در کلانشهر اهواز چند برابر مصرف در سایر کلانشهر هاست

میزان مصرف برق
میزان مصرف برق
به گزارش پایگاه خبری نفت یار، مدیر عامل شرکت توزیع برق اهواز افزود: میزان مصرف برق در کلانشهر اهواز برابر با مصرف برق در کلانشهر‌های مشهد و اصفهان است.
حسن کریمی افزود: در اهواز پیک مصرف روز و شب داریم، ولی بیشترین و اثرگذارترین پیک بین ساعت ۱۳ تا ۱۷ است که فشار زیادی روی شبکه قرار می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه نخستین مرکز پایش مصرف برق کشور در شرکت توزیع نیروی برق اهواز راه اندازی شده است ادامه داد:براساس ارزیابی که در سال ۹۷ صورت گرفت کاهش ساعت اداری اداری و تعطیلی ادارات در برخی روزهای تابستان  موجب کاهش ۱۵۰ تا ۲۰۰ مگاوات برق که معادل ساخت یک نیروگاه می‌باشد، شده است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز بیان کرد: انرژی آینده جهان الکتریکی و تجدید پذیر است و سرمایه گذاری در انرژی خورشیدی می‌تواند موجب بازگشت دو ساله سرمایه شده و با توجه به هزینه کمتر نگهداری توجیه پذیر می باشد.
مدیر عامل شرکت توزیع برق خوزستان نیز در این برنامه گفت: این شرکت با داشتن بیش از یک میلیون مشترک دومین شرکت توزیع برق در کشور است.
علی خدری با اشاره به اینکه برخی تجهیزات این شرکت دارای قدمت زیادی دارد افزود: ما در استان بیش از ۳۰۰ هزار پایه فرسوده داریم که طبق برنامه همه آن‌ها با پایه‌های جدید تعویض می‌ شوند.
وی ادامه داد: طبق تفاهم نامه‌ای که با کشاورزان و  مشترکان صنعتی امضا شد آن‌ها میزان مصرف در زمان پیک  کاهش و ما به آن‌ها پاداش می دهیم.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان بیان کرد: امسال با ۹ هزار مشترک این تفاهمنامه را امضا کردیم این در حالی است که پارسال این میزان بیش از چهار هزار مشترک بود.
معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: امسال بیشترین پیک مصرف به هشت هزار و ۵۱۵ مگاوات رسید.
سید مهرداد بلادی مقدم افزود: برقی که در استان به مشترکان خانگی داده می‌شود یارانه‌ای است که حدود ۲۹ تا ۳۰ تومان می‌باشد.
وی ادامه داد:نیاز است با دادن مشوق‌هایی سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در بخش انرژی خورشیدی ترغیب کنیم.

مطالب مرتبط