بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

ایمن‎سازی خطوط لوله جریانی نفت و گاز مارون

مدیر عملیات شركت بهره برداری نفت و گاز مارون از اقدام های انجام شده در ۳ ماهه آغازین امسال در راستای ایمن سازی خطوط لوله جریانی این شركت خبر داد.

 باقر قاسمی از اقدام های انجام شده در ۳ ماهه آغازین سال در راستای ایمن سازی خطوط لوله جریانی این شركت خبر داد و گفت: راهبری بهینه فرایند تولید مستلزم ایمن بودن كامل تاسیسات فرایندی و خطوط لوله جریانی است.

وی با بیان اینكه ایمن سازی خطوط لوله یكی از مهمترین اقدام های شركت بهره برداری نفت و گاز مارون برای رسیدن به ایمن ترین سطح عملیاتی است، به عملكرد شركت در ۳ ماهه اول سال ۹۸ در این حوزه اشاره كرد و افزود: خط ۲۰ اینچ گاز شرقی مارون در دو موضع و جمعا با تعویض ۳۸ متر لوله ، خط ۲۰ اینچ گاز كمكی غرب در ۴ موضع و جمعا با تعویض ۳۲۴ متر لوله، خط ۲۶ اینچ نفت كمكی در مقطع رودخانه كوپال با تعویض ۵۰۰ متر لوله و خط  ۲۶ اینچ نفت كمكی در ۱۷ موضع توسط طرح جامع بازرسی و تعمیرات خطوط با ۱۷۰ متر لوله مورد تعمیر قرار گرفت.

قاسمی ادامه داد: ایمن سازی خط ۳۶ اینچ نفت كمكی توسط طرح جامع و ایمن سازی خطوط ۳۲ و ۱۶ اینچ گاز ایستگاه تزریق گاز مارون در مقطع رودخانه رامشیر نیز در حال انجام است.

وی افزود: خط ۱۲ اینچ گاز خروجی ایستگاه تقویت فشار گاز شماره ۵ مارون به طول ۲۵۰۰ متر نیز مورد بازرسی قرار گرفت و ۱۶۰ متر از آن تعویض شد و خط ۸ اینچ خروجی یكی از چاه های خامی  به طول ۲۳۷۰ متر مورد گمانه زنی و ضخامت سنجی قرار گرفت و ۵۰۰ متر آن تعویض شد.

قاسمی به آمار كلی ضخامت سنجی و بازرسی فنی خطوط لوله و تاسیسات مارون در فصل بهار اشاره كرد و گفت: ۲۰ هزار و ۵۰۳ موضع ضخامت سنجی شد و ۲۱۱۸ و ۱۳۸۲ موضع نیز به ترتیب در بخش های بازرسی فنی و خوردگی فلزات مورد بررسی و نظارت قرار گرفت.

وی ضمن تقدیر از تلاش ادارات ذیربط و متولیان این پروژه ها، ابراز امیدواری كرد كه با اتخاذ اقدامات اینچنینی و پایش مداوم خط لوله و تاسیسات، هیچ ریسكی، مجاوران محیط زیست و دارایی های سازمان را تهدید نكند.