بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
آخرین خبرها
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

فردا،بهره برداری از بخش نخست ابر پروژه پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس

پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس

بخش نخست ابر پروژه پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس فردا به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری نفت یار، مدیر عامل پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: این پالایشگاه که خوراک اصلی آن در حال حاضر از گاز‌های همراه با نفت، از منطقه شرق کارون تامین می‌شود، در کمتر از ۳۶ ماه پس از گشایش اعتبارات اسنادی، توسط هلدینگ خلیج فارس ساخته و تکمیل شده است.
محمود امین نژاد افزود: با بهره برداری ازپالایشگاه بیدبلند خلیج فارس در گستره سه استان کشور و با بیش از هزار کیلومتر خطوط خوراک و انتقال محصول، گامی بلند در راستای کمک به محیط زیست استان خوزستان و کاهش آلودگی در این استان برداشته می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین فردا بخش دوم این پالایشگاه در قالب طرح جمع آوری گاز‌های همراه با نفت با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و صد میلیون دلاری آغاز می‌شود.
پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس که یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های گازی غرب آسیا به شمار می‌رود که در سال ۲۰۲۰ به عنوان سومین ابر پروژه جهان انتخاب و رکوردار کار بدون حادثه فوت در تاریخ صنعت نفت کشورمان است.
با بهره‌برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس سالانه (در صورت تامین صد درصدی خوراک) بیش از ۷۰۰ میلیون دلار درآمد حاصل خواهد شد.
پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس که یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های گازی غرب آسیا به شمار می‌رود که در سال ۲۰۲۰ به عنوان سومین ابر پروژه جهان انتخاب و رکوردار کار بدون حادثه فوت در تاریخ صنعت نفت کشورمان است.پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس که یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های گازی غرب آسیا به شمار می‌رود که در سال ۲۰۲۰ به عنوان سومین ابر پروژه جهان انتخاب و رکوردار کار بدون حادثه فوت در تاریخ صنعت نفت کشورمان است.پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس که یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های گازی غرب آسیا به شمار می‌رود که در سال ۲۰۲۰ به عنوان سومین ابر پروژه جهان انتخاب و رکوردار کار بدون حادثه فوت در تاریخ صنعت نفت کشورمان است.

مطالب مرتبط