بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
آخرین خبرها
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

جهانگیری: تا پایان دولت دوازدهم به ۳۷ هزار روستا گازرسانی می شود

 

به گزارش پایگاه خبری نفت یار، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در پنجمین همایش روز ملی روستا و عشایر، روستا را کانون اصلی تولید و از مراکز و سازه های اصلی هویت بخش ایران عنوان کرد.

وی گفت: نمی توان درباره ایران و از امتیازات و ویژگی های آن صحبت کرد و فکر کرد این ویژگی ها مختص جامعه شهری است.

معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان کرد: روستا نماد و یک نهاد هویت ساز در دوران های مختلف بود و امروز هم در بخش اقتصادی باید به عنوان کانون مهم تولید مورد توجه قرار گیرد.

جهانگیری گفت: این که در سنوات گذشته شرایط پیش آمده که بخش قابل توجهی از مردم از روستاها به شهرها مهاجرت کرده اند یک واقعیت جدی است و نمی توانیم از آن فرار کنیم اما نباید این را هم از نظر دور داشت که تعداد زیادی از روستاها در تقسیمات کشوری به شهر تبدیل شدند.

وی یادآور شد: اگر بخواهیم راجع به توسعه پایدار و متوازن صحبت کنیم، این توسعه وقتی شکل می گیرد که همزمان با توسعه شهر، توسعه روستا هم مدنظر باشد. یکی از نقاط ضعفی که گاهی در برنامه ها وجود داشته، این بوده که به توسعه روستاها کمتر پرداخته شده است و باید به طور جدی این موارد را شناسایی و برای اصلاح آن اقدام کرد.

معاون اول رییس جمهوری اظهار داشت: ساکنین روستا باید احساس کنند که نیازهای اولیه آن ها مانند آب آشامیدنی، راه آسفالته، آموزش و بهداشت مناسب تامین شده است، حتی امروز فناوری های روز تبدیل به یک نیاز جدی شده است.

مطالب مرتبط