بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
آخرین خبرها
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

تشریح عملکرد معاونت عملیات شرکت نفت و گاز پارس در ۶ ماهه نخست امسال

 

 

به گزارش پایگاه خبری نفت یار، یحیی رشیدی در گزارشی از وضعیت عملکرد معاونت عملیات و پشتیبانی در شش ماهه نخست امسال اعلام كرد: با تلاش كاركنان اين معاونت در نيمه نخست سال ٩٧، بيش از ٣ميليون نفر كار بدون حادثه ثبت شد.

وی به حوزه‌هاي كاري عمليات توليد اشاره کرد و گفت: راندمان كاري عمليات توليد در نیمه نخست امسال با توجه به تعميرات اساسي سكوهاي گازي،  ٩٣ درصد بوده است.

رشیدی درباره عملکرد نيروگاه متمركز پارس جنوبي در مدت مذکور گفت: در این نیروگاه حدود يك ميليون و ٦٠٠ هزار مگاوات برق توليد شده است كه از اين ميزان ٢٤٦ هزار مگاوات ساعت برق به شبكه سراسري و مابقي به مصارف پالايشگاه‌هاي گازي مناطق يك و دو پارس جنوبي رسیده است.

به گفته معاون عمليات و پشتيباني شركت نفت و گاز پارس، در بخش تعميرات عمليات توليد، ١٨٧ هزار و ١٥٢ نفر ساعت كاركرد در نيمه نخست سال جاري به ثبت رسيده است كه از اين ميزان، ٥٠ هزار نفر ساعت كاركرد و ٧ هزار دستور كار مربوط به تعميرات اساسي سكوهاي پارس جنوبي و ١٣٦ هزار ساعت كاركرد و ٢٠ هزار و ٣٤٩ دستور كار نيز به تعميرات روزانه اختصاص يافته است.

رشیدی با بیان اینکه در بخش خدمات فني چاه ها، ٤٥ درصد از آزمايش‌هاي فني سرچاهي، ٤٨ درصد از تعمير تجهيزات سرچاهي و ٤٦ درصد از چاه پيمايي (از ٥٠ درصد نيمه نخست سال) محقق شده است، افزود: در بخش خطوط لوله و تاسيسات مشترك عمليات نیز پيگراني Cleaning همه خطوط عمليات توليد پيش از تعميرات اساسي در مدت مذكور به پايان رسيده است.