بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
آخرین خبرها
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

تحقق ۱۰۱درصدی برنامه تولید تکلیفی گاز در شرکت نفت و گاز شرق

شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در هفت ماه امسال موفق به تحقق ۱۰۱ درصدی برنامه تولید گاز شده است.
به گزارش پایگاه خبری نفت یار ، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در آیین معارفه و تکریم مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با تقدیر از زحمات مدیران این شرکت ، تحقق۱۰۱ درصدی تولید گاز و ۱۰۵ درصدی میعانات گازی در این شرکت در هفت ماه نخست سال را نتیجه تعامل، همدلی و همکاری مجموعه سرمایه انسانی این شرکت برشمرد.

رامین حاتمی با اشاره به جایگاه استراتژیک شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در تامین انرژی شمال و شرق کشور اظهار کرد: این شرکت به عنوان یکی از سه شرکت تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، افزون بر تامین نیاز نیروگاه نکا و پتروشیمی بجنورد، گاز مورد نیاز استان‎های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران، گلستان و بخشی از سمنان را تامین می‎کند.

وی در رابطه با تزریق یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب گاز به مخزن ذخیره سازی شوریجه دی طی هشت ماه گرم سال تصریح کرد: با راه اندازی مخزن ذخیره سازی گاز شوریجه، ایران در رتبه پنجم جهان از نظر توان ذخیره سازی گاز قرار گرفت. طرح ذخیره سازی گاز در سازند مخزن شوریجه دی به منظور تزریق روزانه ۱۰ میلیون متر مکعب گاز سبک دریافتی از ایستگاه تقویت فشار گاز شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی در طی هشت ماه سال و انتقال روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب به مراکز جمع آوری در چهار ماه سرد سال در برنامه راه اندازی قرار گرفت؛ در فاز دوم امکان ذخیره سازی روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب گاز در فصل گرم و برداشت روزانه ۴۰ میلیون متر مکعب در چهار ماه سرد سال فراهم می شود.

حاتمی از برنامه ریزی به منظور توسعه میدان گازی توس خبر داد و افزود: با پیگیری صورت گرفته در شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت زمینه های توسعه این میدان گازی در مسیر هموار شدن است و به محض اخذ مجوزهای لازم فعالیت توسعه ای آن آغاز می شود.

مطالب مرتبط