بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

تامین بیش از ۹۰ درصدی کالاهای مورد نیاز احداث مخازن نفت طرح گوره-جاسک در داخل کشور

طرح ملی انتقال نفت خام

طرح ملی انتقال نفت خام

مجری پروژه احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام در طرح ملی انتقال نفت خام گوره – جاسک از تامین بیش از ۹۰ درصد كالاهای مورد نیاز این پروژه از داخل كشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نفت یار، عبدالله احمدی با اعلام این خبر گفت: تا كنون نزدیك به ۵۰ درصد كالاها و تجهیزات مورد نیاز سفارش گذاری شده و مابقی نیز تا ۲ ماه آینده تعیین تكلیف خواهد شد. همچنین طراحی و اجرای این پروژه نیز ۱۰۰ درصد در داخل كشور انجام می شود.

وی ضمن اشاره به واگذاری طرح احداث مخازن ذخیره نفت خام در قالب B.O.T (ساخت، بهره برداری و واگذاری) با مشاركت سرمایه گذاری امید و پترو امید آسیا اظهار كرد:  پس از واگذاری این پروژه در مهرماه ۹۷  به این مشاركت ایرانی،  طراحی پایه و تحكیم بستر زمین انجام و فعالیت های اجرایی  آن از آذرماه ۹۸ شتاب مضاعف گرفت.

به گفته احمدی، بر اساس برنامه زمانبندی ۲ میلیون بشكه از این مخازن تا پایان سال ۱۳۹۹ و مابقی آن تا آبان سال ۱۴۰۰ بهره برداری می شود.

وی افزود: افزون بر احداث مخازن ذخیره سازی نفت، احداث نیروگاه برق به ظرفیت ۱۴ مگا وات تا پایان امسال و كارخانه آب شیرین كن به ظرفیت ۵۵۰ متر مكعب در روز تا انتهای پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

احمدی  به وضعیت اشتغال زایی در این پروژه اشاره كرد و گفت: هم اکنون نزدیك به ۶۰۰ نفر در محل اجرای پروژه مشغول به كار هستنذ كه تا ۲ ماه آتی این میزان به بیش از ۲۰۰۰ نفر افزایش خواهد یافت و برای بیش از ۵ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی خواهد شد.

به گزارش NIOC، احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام با ظرفیت ۳۰ میلیون بشكه در زمینی به مساحت ۴۶۰ هكتار در سواحل مكران؛ بخشی از برنامه ریزی انجام شده پروژه گوره- جاسک در آن منطقه است كه در هم اکنون فاز نخست احداث این مخازن به ظرفیت ۱۰ میلیون بشكه در ۶۵ كیلومتری غرب جاسك در دست احداث است.

مطالب مرتبط