بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
آخرین خبرها
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

خودکفایی ایران در تولید محصول استراتژیک پتروشیمی

ظرفیت تولید

ظرفیت تولید

ظرفیت تولید کافی گرید پر مصرف و استراتژیک در این پتروشیمی وجود دارد و نیازی به واردات گرید‌های مشابه خارجی نداریم.

به گزارش پایگاه خبری نفت یار ، مشاور فنی مدیر عامل شرکت پتروشیمی کارون گفت: ظرفیت تولید کافی از این گرید پر مصرف و استراتژیک در پتروشیمی کارون وجود داشته و نیازی به واردات گرید‌های مشابه خارجی نداریم.
مهدی نظری در خصوص به برنامه ریزی گسترده برای متنوع سازی سبد تولید محصولات زنجیرهٔ ارزش ایزوسیانات‌های کشور، افزود: گرید «KLM ۱۰۰ B» یکی از انواع گرید‌های پیش پلیمر جدید در پتروشیمی کارون بوده که از ماه‌ها قبل تولید تجاری آن آغاز شده است.
وی ادامه داد: این گرید در صنعت کفش، انواع چسب صنعتی و لَمینِت، درزگیر و آببند (سیلانتها)، ضربه گیرها، باند‌های اورتوپدی و همچنین، کفپوش‌های اداری و صنعتی و … دارای کاربرد‌های متنوعی در صنایع پائین دستی پتروشیمی است و در شرایط فعلی، امکانات و ظرفیت تولید کافی از این محصول در پتروشیمی کارون وجود دارد.
مدیر تحقیق و توسعهٔ شرکت پتروشیمی کارون خاطر نشان کرد: بر اساس پیش بینی نیاز بازار و حجم تقاضای مشتریان، توان تولید این گرید وجود داشته و محدودیتی از نظر تولید وجود ندارد و مطابق با یک برنامهٔ زمان بندی و متناسب با تقاضای ارایه شده از سوی مشتریان این گرید در پتروشیمی کارون تولید می‌شود.
نظری با بیان اینکه با بومی سازی و تولید تجاری گرید (KLM ۱۰۰ B) سالیانه بطور متوسط از خروج حدود ۲۷ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می‌شود، گفت: در شرایط فعلی از نظر دانش فنی و تکنولوژی، تجهیزات و زیرساخت‌های عملیاتی، فرآیندی، نیروی انسانی کارآمد، کاتالیست و مواد شیمیایی مورد نیاز محدودیتی در تولید محصول فوق الذکر متناسب با نیاز داخلی وجود ندارد.
وی در ادامه با بیان اینکه تا پیش از تولید این گرید در پتروشیمی کارون، شرکت‌هایی از چین، آلمان، ایتالیا، کره جنوبی تحت عناوین تجاری مختلف، صادر کنندهٔ این محصول به ایران بودند، افزود: هم اکنون ضمن بی نیازی از واردات به زودی با اجرای یک برنامهٔ جدید توسعه ای، زمینه صادرات این محصول با ارزش به بازار‌های منطقه‌ای و جهانی فراهم می‌شود.
مدیر تحقیق و توسعهٔ شرکت پتروشیمی کارون گفت: شرکت‌های خارجی این گرید را در قالب سیستم عرضه می‌کنند به طوری که مصرف کننده‌ای که به دنبال خرید این گرید بوده باید ایزوسیانات مورد نظر را هم از آن شرکت خارجی به صورت اجباری خریداری کند.

مطالب مرتبط