بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
بنر هدر نفت یار
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری مطرح کرد:ساخت بالانس پیستون کمپرسورهای گازی برای نخستین بار در کشور

کمپرسورهای گازی

کمپرسورهای گازی

برای نخستین بار در کشور بالانس پیستون کمپرسورهای گازی نوع بورسیگ گریز از مرکز در شرکت نفت و گاز آغاجاری ساخته شد.

به گزارش پایگاه خبری نفت یار ، ابراهیم پیرامون، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری اظهار کرد: بالانس پیستون از جمله قطعات بسیار حساس، با تکنولوژی بالا و متالوژی خاص که در کمپرسورهای گازی گریز از مرکز بورسیگ مدل GC/۳۵۵/۸ مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: تامین این قطعه در ١٠ سال گذشته با وجود عقد قرارداد تأمین کالا، به دلیل تحریم ظالمانه و عهدشکنی شرکت سازنده کمپرسور (manturbo ) میسر نشد و امکان تامین این کالا غیرممکن شد که در نهایت باعث از سرویس خارج شدن ٢ ردیف از کمپرسورهای ایستگاه تزریق گاز CS-۶۰۰ کرنج از چرخه تزریق گاز شده بود.

پیرامون تصریح کرد: با توجه به اهمیت ایستگاه تزریق گاز مذکور در تولید صیانتی نفت و عواقب ناشی از توقف این تجهیزات، در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از سازندگان توانمند داخلی، اداره نگهداری و تعمیرات شرکت آغاجاری نسبت به بومی سازی ساخت بالانس پیستون برنامه ریزی و اقدام کرد.

علاوه بر بالانس پیستون، تعویض ٢ ردیف از مجموعه  seal strip آسیب دیده روتور و انجام انواع تنظیم های با دقت بالا و رعایت استانداردهای مربوطه را از دیگر اقدامات قابل توجه عنوان کرد.

پیرامون گفت: پس از اتمام کار مونتاژ کمپرسور، روغن گردانی و تمیزکاری مسیر گاز، ردیف B در تاریخ ۲۴/۱۲/۹۸ با موفقیت راه اندازی شد و پس از گذشت نزدیک به ۵۳۰ ساعت کارکرد، کمپرسور با شرایط مطلوب دمایی و ارتعاشی همچنان در مدار تولید قرار دارد.

وی، طراحی و ساخت این بالانس پیستون و متعلقات را به لحاظ شرایط کارکرد عملیاتی و نوع مواد و متالوژی خاص، بسیار مهم و برجسته عنوان کرد و آن را حاصل تلاش اداره نگهداری و تعمیرات جهت مونتاژ و دمونتاژ مکرر قطعات کمپرسور و نیز پایش دقیق و مداوم شرایط کارکرد کمپرسور توسط اداره عملیات ایستگاه تزریق گاز ٦٠٠ کرنج دانست.

پیرامون گفت: با راه اندازی کمپرسور گازی ردیف B تزریق گاز ٦٠٠ کرنج، امکان تزریق گاز به مخزن کرنج به میزان ۵٠٠ میلیون فوت مکعب در روز فراهم شده است.

مطالب مرتبط